Pályázati felhívás – gyakornoki állás betöltésére

A program felépítése

A program keretében 1 fő részére – aki a Charta XXI Megbékélési Mozgalom tagja – lehetőség nyílik 12 hónapos gyakornoki állás betöltésére Ukrajnában.

Feladatok – kötelezettségek:

A kiválasztott jelölt Charta XXI Egyesület elnökségi tagjának (supervisor) felügyelete alatt dolgozik.

A legfontosabb feladatai a következők lesznek (nem kizárólag az alábbiakra korlátozódnak):

  • ·         4 programsorozat megszervezése a gyakornoki év alatt (2014. március – 2015. március) Ukrajnában (különös tekintettel a kárpátaljai területre) a népek közötti megbékélés témakörében.
  • ·         Sajtófigyelés – a különböző nemzetiségek együttélésére vonatkozó pozitív sajtóvisszhangot kapott események nyomon követése Ukrajnában.
  • ·         Charta XXI Mozgalom ukrán tagjaival való szoros kapcsolattartás és együttműködés.
  • ·         Charta XXI Mozgalomról kialakított tudatos ismeretanyag növelése és terjesztése Ukrajnában és aláírásgyűjtés a Charta XXI Megbékélési Mozgalom számára (az aláírók számának növelése az elnökségi taggal történő megbeszélés szerint)
  • ·         A www.chartaxxi.eu  ukrán nyelvű honlapjának karbantartása.

Részvételi feltételek:

  • ·         A kisebbségi és többségi kultúrák együttélésének ismerete és megértése Ukrajnában – különös tekintettel a kárpátaljai régióra
  • ·         A kelet-közép-európai népek megbékélése iránti erős elkötelezettség
  • ·         Charta XXI Megbékélési Mozgalom tagsága (vagyis a pályázó már aláírta a Megbékélés Chartáját)
  • ·         Folyékony ukrán és magyar vagy angol nyelvtudás
  • ·         Ukrajnai tartózkodás, vagy rendszeres, maximális rugalmassággal történő odautazás biztosítása
  • ·         Kitűnő íráskészség, kommunikációs és a szociális készségek

Munkakörülmények:

A gyakornoki állás rugalmas munkaidővel és otthonról végezhető tevékenységet ölel fel, az elnökségi taggal kötött határidőkről szóló megállapodások betartása mellett.

A Charta XXI Egyesület a kiválasztott jelöltnek havi ösztöndíjat fizet. (50 € /hó)

A gyakornok jelentős munkatapasztalatra tehet szert egy nemzetközi civil szervezetnél.

A jelentkezés menete:

Az érdeklődő pályázóknak alábbi dokumentumok benyújtása szükséges: 1.) szakmai önéletrajz és 2.) motivációs levél – angol vagy magyar nyelven, amelyben a jelentkező kifejti, hogy miért szeretne a programban részt venni. A két dokumentumot az info@chartaxxi.eu e-mail címre várjuk.

Jelentkezési határidő: 2014. február 20.

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /data/6/2/62890044-f2a7-4bd3-99b9-601907f23b82/chartaxxi.eu/web/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 261
Mikóczy Ilona